17 იანვარი 2022,   10:36
ვრცლად
ცესკომ 2 ოქტომბრის არჩევნებისთვის პარტიების რიგითი ნომრები განსაზღვრა

ცენტრალურმა საარჩევნო კომისიამ უკვე გადაანაწილა ნომრები იმ პარტიებისთვის, რომლებიც 2 ოქტომბრის ადგილობრივი თვითმმართველობის არჩევნებში მიიღებენ მონაწილეობას.

პარტიებს, რომელებიც კვალიფიციური სუბიექტები არიან, საარჩევნო ნომრები უკვე ჰქონდათ. დღეს კი იმ პოლიტიკურ სუბიექტებს მიენიჭათ ნომრები, რომლებიც არჩევნებში პირველად მიიღებენ მონაწილეობას დამოუკიდებლად.

#1- "მესამე ძალა"

#2 - "ევროპული საქართველო - მოძრაობა თავისუფლებისთვის"

#3 - "ნინო ბურჯანაძე - ერთიანი საქართველო - დემოკრატიული მოძრაობა"

#4 - "მოძრაობა - სახელმწიფო ხალხისთვის"

#5 - "ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა"

#6 - "ევროპელი დემოკრატები"

#7 – "ალეკო ელისაშვილი - მოქალაქეები"

#8 – "დავით თარხან მოურავი - ირმა ინაშვილი - საქართველოს პატრიოტთა ალიანსი"

#9 - "ლელო"

#10 - "შალვა ნათელაშვილი - ლეიბორისტული პარტია"

#11 – "რესპუბლიკელები"

#12 - "კანონი და სამართალი"

#13- "საქართველო"

#14- "გოგი წულაია ახალი ქრისტიან - დემოკრატები"

#15 – "მამული"

#16 - "მწვანე დედამიწა"

#17- "რეფორმერი"

#18 - "ჯონდი ბაღათურია -ქართული დასი"

#19 - "ევროპელი სოციალისტები"

#20 - "გიორგი ლაღიძე - მომავალი საქართველო"

#21 - "პროგრესი და თავისუფლება"

#22 - "საქართველოს განვითარების პარტია"

#23 - "ჩვენი გაერთიანებული საქართველო"

#24 - "საქართველოს სოციალ-დემოკრატიული პარტია"

#25- "გახარია საქართველოსთვის"

#26 – "თავისუფალი არჩევანი - ახალი ალტერნატივა"

#27 – "თეთრები"

#28 – "ეროვნულ დემოკრატიული პარტია -ედპ"

#29 – "მამუკა ტუსკაძე სოციალური სამართლიანობისთვის

#30 –"მშრომელთა სოციალისტური პარტია"

#31 – "ერი"

#32 - "ელენე ხოშტარია - დროა"

#33 - "ეკა ბესელია სამართლიანობისთვის"

#34 - "მემარცხენე ალიანსი"

#35 - "დავით ჭიჭინაძე ტრიბუნა"

#36 - "გირჩი"

#37 - "თავისუფალი საქართველო"

#38 – "თამაზ მეჭიაური ერთიანი საქართველოსთვის"

#39 - "თავისუფლება - ზვიად გამსახურდიას გზა"

#40 - "სახე +"

#41 - "ქართული ოცნება - დემოკრატიული საქართველო"

#42 -"დემოკრატთა ალიანსი"

#43 -" მესამე გზა"

#44 - "სახალხო პარტია"

#45 -" ზურაბ გირჩი ჯაფარიძე -გირჩი მეტი თავისუფლება"

#46- "საქართველოს ევროატლანტიკური გზა"

#47 - "თავისუფალი დემოკრატები"

#48- "ანა დოლიძე - ხალხისთვის"

#49 - "რეფორმატორები"

#50 - "გაჩეჩილაძე - მწვანეთა პარტია"

ადგილობრივი თვითმმართველობის არჩევნები მიმდინარე წლის 2 ოქტომბერს ჩატარდება.

 

დღის ამბები